yükleniyor

Web Tasarım da Tarayıcı Uyumsuzluğu

WEB TASARIM DA TARAYICI UYUMSUZLUĞU


Web Tasarım da tarayıcı uyumsuzluğu, Web geliştiricilerin en büyük dertlerinden birisi meydana çıkan dizaynın detaylı tarayıcılarda değişik yapılarda görünmesidir. Bunun nedeni ise kodlanan HTML, CSS ya da javascript kodlarının her tarayıcıda diğer şekillerde yorumlanmasıdır.

Örneğin Tarayıcı Olarak Firefox kullanan ve dizayn kontrollerini Firefox üstünden sağlayan birisiniz ama siteyi ziyaret eden diğer insanlar Internet Explorer, Firefox, Opera, Android, Safari gibi detaylı tarayıcıları kullanıyor olabilirler.

Peki bu kadar uyumsuzluk gösteren tarayıcılarda Web Sitemizin hangi şekilde ve tarayıcılarda nasıl göründüğünü nereden test edebiliriz ?

İşte tam burada cross browser testing yani Türkçe olarak çapraz tarayıcı testi yapan yararlı internet siteler döneme girmektedir, alçakta tanınmış olarak sarfedilen iki adet internet adresi yardımıyla sitenizin url adresini girip bu testleri detaylı tarayıcılarda basitçe gerçekleştirebilirsiniz sistem üstünde çoğu tarayıcıyı seçip test etme olanağı mevcuttur…

Test Sitesi: '' https://www.browserstack.com/screenshots ''

web tasarım tarayıcı uyumsuzluğu, web tasarım da tarayıcı uyumsuzluğu

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.